Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home1/boardboa/public_html/plugins/system/gantry/gantry.php on line 406
معرفی بازی - برد برد گیمز

معرفی بازی

بازی Star Realms یک بازی کارتی برای 2 تا 4 نفر است. که توسط دو تن از بازیکنان مشهور بازی Magic: The Gathering به نام‌های "رابرت داوتری" و "داروین کسل" طراحی شده است.

مکانیزم اصلی این بازی Deck Building است. 

در بازی‌های Deck Building بازیکنان بازی را با یک دسته کارت ضعیف آغاز می‌کنند و سعی می‌کنند در طول بازی دسته کارت‌های خود را بنا بر رویکردی که انتخاب کرده اند تقویت کنند.

برای این کار بازیکنان باید کارت‌های قدرتمند جدیدی خریداری کرده و به دسته کارت‌های خود اضافه کنند و کارت‌های ساده و ضعیف را از دسته‌ی کارت‌های خود خارج کنند. 

هدف این بازی حمله به سپر مغناطیسی حریف و رساندن قدرت سپر او به صفر است. اما بازیکن نباید تنها بر روی حمله به حریف تمرکز کرده و از تقویت سپر خود و محافظت از آن غافل شود. هر کارت در این بازی نشان دهنده‌ی یک سفینه و یا پایگاه است. سفینه‌ها و پایگاه‌ها با قابلیت‌های خود به بازیکن کمک می‌کنند تا:

- سپر مغناطیسی خود را تقویت کند.

- قدرت خرید خود را افزایش داده و کارت‌های جدید و قدرتمندی از فروشگاه خریداری کند.

- قدرت حمله‌ی خود را افزایش دهد تا بتواند به پایگاه‌ها و سپر حریف حمله کند.

- کارت‌های ضعیف خود را از دسته‌ی کارت‌هایش خارج کند.

- کارتهای دست بازیکن را کم کرده و استراتژی بازی او را مختل کند.

و ...

برای انجام بهتر این کارت‌ها و ایجاد یک استراتژی قدرتمند و مناسب بازیکن باید سفینه‌ها و پایگاه‌های موجود در بازی را بهتر بشناسد. به جز 3 دسته سفینه‌ی آزاد موجود در بازی (پیشاهنگ، مزدور، و کاوشگر) بقیه‌ی سفینه‌ها و پایگاه‌های موجود در فروشگاه به یکی از 4 رسته‌ی اصلی بازی تعلق دارند. هر کدام از این رسته‌ها قابلیت‌های به‌خصوصی را در اختیار بازیکن قرار می‌دهند که با شناخت آن‌ها بازیکن می‌تواند کارت مناسب برای سبک بازی خود را انتخاب و خریداری کند.

در ادامه با پیشینه‌ی هر یک از این رسته‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد آن‌ها آشنا خواهید شد.

رسته‌ها

هر یک از کارت‌های موجود در دسته‌ی کارت‌های فروشگاه به یکی از چهار رسته‌ی حاضر در بازی تعلق دارد:

اتحادیه‌ی تجاری (Trade Federation)، بلاب‌ها (Blob)، امپراطوری ستاره‌ای (Star Empire)، و فرقه‌ی ماشین‌ها (Machine Cult).

اتحادیه‌ی تجاری

 

در آینده‌ای دور، نظام‌های دولتی متداول نژاد انسان‌ها از بین رفته است و در عوض شرکت‌های عظیم بر مردم حکمرانی می‌کنند. زمین و تمامی مستعمره‌های نزدیک آن زیر سلطه‌ی مجموعه‌ای از شرکت‌ها به نام اتحادیه‌ی بازرگانان اداره می‌شوند. سیاست‌های این اتحادیه بر داد و ستد و توسعه متمرکز اند. اما سود اصلی این معاملات نصیب اعضای عالی رتبه‌ی این اتحادیه می‌شود. با وجود علاقه‌ی آن‌ها به معامله با دیگر قلمروهای بین ستاره‌ای بر مبنای پول و دیپلماسی، اتحادیه‌ شاخه‌ی دفاعی قدرتمندی دارد که بر حفاظت از منافع آن متمرکز است.

در بازی Star Realms، تخصص اتحادیه‌ی بازرگانان در تولید پول به میزان زیاد و تقویت سپر مغناطیسی (افزایش امتیاز شما) است.

نژاد بلاب 

این مخلوقات مرموز اولین نوع حیات بیگانه‌ای هستند که انسان‌ها شناختند. بیشتر مواجهه‌های اولیه شامل نابودی کامل مستعمره‌های انسانی توسط این نژاد می‌شد. در موارد کمی که یک سفینه‌ی بلاب نسبتا سالم به دست انسان‌ها افتاده است، تنها چیزی که درون آن‌ها پیدا شده، توده‌ای نرم از یاخته‌های زنده بوده است. به همین خاطر انسان‌ها اسم این نژاد را بلاب گذاشتند. با وجود این که برای سال‌های طولانی ، مواجهه‌ی انسان‌ها و بلاب‌ها تنها در درگیری و خشونت خلاصه می‌شد، اما مدتی است که داد و ستد اندکی میان دسته‌های مختلف بلاب‌ها و برخی از انسان‌های جسور صورت گرفته است.

بلاب‌ها می‌توانند قدرت حمله‌ی بسیار زیادی ایجاد کرده و کارت‌های نامطلوب را از فروشگاه حذف کنند.

امپراطوری ستاره‌ای

 

امپراطوری ستاره‌ای عمدتا از مستعمره‌های سابق اتحادیه‌ی بازرگانان تشکیل شده است. این مستعمره‌ها در لبه‌ی بیرونی و ناحیه‌ی دوردست حکمرانی اتحادیه قرار داشتند. آن‌ها باور داشتند که اتحادیه تنها از وجود آن‌ها به نفع خود استفاده می‌کند و علاوه بر این، نمی‌تواند به خوبی از آن‌ها در برابر حمله‌ی بلاب‌ها محافظت کند. در نتیجه، یکی از فرمانروایان جاه طلب مستعمره‌ها، چندین مستعمره را با هم متحد کرد و یک امپراطوری مستقل را تحت فرماندهی خود شکل داد. امپراطوری‌ای که از قدرت نظامی بالایی برخوردار بود. قدرتی که نه‌تنها از آن‌ها در برابر بلاب‌ها محافظت می‌کرد بلکه اتحادیه‌ی بازرگانان را نیز از باز پس گرفتن مستعمره‌های از دست رفته‌ی خود مأیوس می‌کرد.

امپراطوری ستارگان رسته‌ای است که قدرت حمله‌ی بالایی دارد و بسیاری از کارت‌های آن حریف را مجبور می‌کنند که کارت‌های دست خود را به تعمیرات ارسال کند.

فرقه‌ی ماشین‌ها

در پی حمله‌های مداوم بلاب، ارتباط زنجیره‌ای از دنیاهای صنعتی که که شغل اصلی آنها استخراج معادن بود با اتحادیه‌ی بازرگانان قطع شد. در حالی که خطر نابودی توسط بلاب بر سر آن‌ها سایه انداخته بود و تمام ارتباطات آن‌ها با دیگر انسان‌ها قطع شده بود، این دنیاها مجبور شدند دست به اقدامات شدیدی بزنند. فرقه‌ای که تنها به قدرت تکنولوژی باور داشت به سرعت شکل گرفت، و با تمرکز بر استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته، روبوتیک و خودکار سازی تجهیزات خود، قدرت نظامی و دفاعی بزرگی ایجاد کرد و با این کار جمعیت اندک این دنیاها را فریب داد. این فرقه رهبران دنیاهای جدا افتاده را متقاعد کرد که رستگاری و نجات آن‌ها در گرو پیشرفت تکنولوژی است. و دیری نپایید که تکنولوژی به هدف اصلی این دنیاها و تنها معبود آن‌ها تبدیل شد.

قدرت فرقه‌ی ماشین‌ها در توانایی آن‌ها در حذف کارت‌های نامطلوب از دسته‌ی کارت‌های شماست. این فرقه پایگاه‌های زیادی در خود دارد که می‌توانند از سپر مغناطیسی شما در برابر حملات دشمن محافظت کنند.