«نبرد کهکشان» عنوانی است که برای مسابقات بازی Star Realms انتخاب شده است. در این مسابقات علاقه‌مندان به بازی قلمرو ستارگان دور هم جمع می‌شوند و با رعایت مقررات خاص مسابقه، به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. بازیکنانی که بتوانند از سد رقیبان عبور کنند به مسابقه فینال راه می‌یابند و شانس قهرمانی دوره و دریافت نشان سینه را پیدا می‌کنند. در این مسابقات جوایز ارزشمندی نیز اهدا می‌شود که جدیت و هیجان رقابت‌ها را مضاعف می‌کند.

معرفی کامل

 

بازی Star Realms یک بازی کارتی رقابتی است که از زمان عرضه‌ی آن در سال 2014 با استقبال فراوان طرفداران بازی‌های رومیزی مواجه شد. محبوبیت این بازی سبب شد خیلی زود مسابقات آن در تعدادی از شهرهای جهان برگزار شود تا علاقه‌مندانِ این بازی از مبتدی تا حرفه‌ای بتوانند به رقابت با یکدیگر بپردازند.

cont 01 nabarde kahkeshan

نسخه فارسی بازی Star Realms با نام قلمرو ستارگان از سال 1397 توسط مجموعه بردبرد منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان ایرانی قرار گرفته است. از همان زمان مسابقات این بازی تحت عنوان تورنمنت‌های سراسری «نبرد کهکشان» بصورت دوره‌ای در تهران و بعضی شهرستان‌ها برگزار شده و می‌شود. در این تورنمنت‌ها علاقه‌مندان به بازی شرکت کرده و به رقابت با یکدیگر می‌نشینند تا در نهایت بتوانند تندیس قهرمانی سال را از آنِ خود کنند.

cont 02 nabarde kahkeshan

 

نحوه برگزاری مسابقات

در این تورنمنت افراد به صورت یک به یک با هم روبه رو شده و برای کسب پیروزی تلاش می‌کنند. هم‌چون رقابت‌های بین المللی این بازی، از روش سوئیسی برای تنظیم جدول و تعیین حریفان استفاده می‌شود. در این روش افراد به صورت تصادفی در برابر حریفانی قرار خواهند گرفت که تعداد برد و باخت آن‌ها در جدول برابر است. لازم به ذکر است در این روش هیچ‌یک از بازیکنان با یک باخت از دور مسابقات حذف نخواهد شد و همچنان شانس قهرمانی خواهد داشت.

cont 03 nabarde kahkeshan

 

جوایز این دوره

در سومین دوره‌ی این تورنمنت با هدف افزایش هیجان رقابت‌ها جوایز متعدد و ارزشمندی در نظر گرفته شده است. نفر اول علاوه بر دریافت نشان سینه، یک عدد بازی «تورتوگا» نیز هدیه می‌گیرد. به نفر دوم یک عدد بازی «شاه دزد وزیر» به رسم یادبود اهدا می‌شود. نفرات اول و دوم همچنین دو افزونه بازی «قلمرو ستارگان» هدیه می‌گیرند که تعداد بازیکنان این بازی را تا 6 نفر افزایش می‌دهد. همچنین یک عدد بازی «بفرمایید کارت» بین تمامی شرکت کنندگان قرعه کشی می‌شود.

cont 04 nabarde kahkeshan